Jäsenille

Jäseneksi liittyminen

Liity Roihuvuori seuran jäseneksi, osallstu tilaisuuksiin, tutustu toimintaan ja mukana oleviin ihmisiin, nauti jäseneduista ja tue seuran toimintaa.

Järjestämme vuosittain lukuisia tapahtumia joihin osallistumalla tutustut asuinalueeseesi ja sen asukkaisiin. Tapahtumissa kaivataan myös auttavia käsiä eli tule rohkeasti mukaan vapaaehtoiseksi järjestämään erilaisia tapahtumia ja toimintaa Roihuvuoreen. 

Jäseneksi voi liittyä joko olemalla suoraan yhteydessä johtokunnan jäseniin tai 
lähettämällä seuralle sähköpostia.  

Sähköposti: jasenrek  

Viestiin mukaan tiedot: 

Sukunimi, Etunimi
Postiosoite 
Puhelinnumero 
Sähköpostiosoite 

Käsittelemme kaikkia jäsentietoja luottamuksellisesti. Puhelinnumeroa tarvitaan, koska ihmisten sähköpostiosoitteet vanhenevat useammin kuin puhelinnumero. 

- Roihuvuori-Seurassa noudatetaan EU:n yleistä tietosuoja-asetusta (GDPR) https://www.tietosuojamalli.fi/blogi/gdpr-uudistuvat-tietosuojavaatimukset-haltuun-5-askeleella,  jota sovelletaan 25.5.2018 alkaen. 

- Tietosuojaseloste Roihuvuori-Seura ry (pdftietosuojaseloste pdf )