Uutis- ja tapahtuma-arkisto

Seuran Kevätkokous to 19.4.2018

Kevätkokous 2018

Roihuvuori-Seuran sääntömääräinen kevätkokous pidetään to 19.4.2018 väliaikaisella kylätalolla klo 18.00 Tuhkimonpuistossa.

Käsitellään sääntömääräiset asiat. 

Tervetuloa! 

 

Osoite:
Tuhkimontie 10-12, puiston kylätalo. 
Roihuvuori 

R seura logoinen

Roihuvuoren nettisivut uudistuvat

Uudistuksen taustalla on julkaisujärjestelmän päivitys, jonka yhteydessä sivujen ulkoasukin hieman päivittyy. Ulkoasu saattaa muuttua jatkossakin, kunhan ylläpito ehtii asiaa pohdiskelemaan. Sininen, harmaa ja valkoinen ovat ehkä turhankin talviset muistutukset huomiselle maanantaille (14.4.) luvatusta kirpeähköstä vain parista plus-asteesta...

Julkaisujärjestelmän päivitys tuo mahdollisuuden ottaa käyttöön kuvagallerian ja muita uusia (tai aiempaa versiota paremmin toimivia) komponentteja, joten jotain uuttakin voi olla luvassa lähiaikoina.

Joitain keskustelupalstan viestejä saattaa valitettavasti kadota uudistuksen yhteydessä siltä ajalta, kun uusia sivuja on rakennettu ja vanhat ovat olleet samaan aikaan käytössä. Jos havaitsette muita ongelmia, niin niitä voi raportoida palautelomakkeella. Mukaan voi toki laittaa muutakin palautetta sivuista.